Informacyjnie Literacko

„Przeczytaj to!” – podsumowanie

przeczytaj to wattpad

Dzisiaj podsumowanie po ukończonym opowiadaniu. Podobne wpisy powinny pojawiać się po każdą w pełni opublikowaną całością treściową.

Przeczytaj to! zaczęłam tworzyć parę miesięcy temu (jakoś na przełomie marca i kwietnia), zakończyłam je zaś 19 sierpnia, znaczy się, całkiem niedawno.

Zaczynałam je pisać z myślą, że może nie wypali, że może ludzie niezbyt dobrze przyjmą taki sposób pisania do nich – narrację pierwszoosobową z namowami do ciągłej wymiany zdań. A jednak poszło całkiem nieźle. Nieźle jak na Wattpada, nieźle jak na pierwszy raz na nowej platformie, nieźle jeśli chodzi o samą treść.

Ilością komentarzy Przeczytaj to! wyprzedza sporo innych częściej czytanych opowiadań, zaś emocje, jakie udało się w czytelnikach wywołać, należą tam do rzadkości. Do tej pory części opowiadania przeczytano prawie 7,5 tysiąca razy, polubiono prawie tysiąc i napisano niemalże 650 komentarzy. O ile same wyświetlenia nie zachwycają, o tyle liczba opinii jest porównywalna do tej z bloga, co odbieram jako naprawdę dobry znak.

Opowiadanie jest zakończone, ale wciąż oczywiście można je poczytać i ocenić, stąd liczby będą się pewnie zmieniać jeszcze nie raz.

Najwyżej w wattpadowym rankingu w kategorii Fantasy opowiadanie wywędrowało na 31. pozycję. Mogło być lepiej, ale uważam to za dobry początek.

Jeśli chodzi o umiejscowienie opowieści w uniwersum Czerwonego Piachu, Przeczytaj to! będzie miało powiązanie z aktualnie przygotowywaną do publikacji historią Umowa stoi (już zaczęta!) około 15-18 części.

Niemniej idea interaktywnych zeszytów, która narodziła się przy okazji pisania Przeczytaj to! znacząco wpłynie na nową opowieść, która będzie tutejszą opowieścią bazową – to od niej wywodzić się będą wszystkie wątki.

To właśnie Przeczytaj to! w głównej mierze spowodowało niedawne tutejsze zmiany, o których mowa będzie w kolejnym wpisie (już jest!). Czy będą to zmiany na lepsze, czas pokaże. Ja w każdym razie jestem kontenta, że udało mi się wyjść z długiej formy, nie niszcząc jednocześnie fabuły, którą wszyscy razem budowaliśmy przez długie lata.

Przeczytaj to! można oczywiście dalej, nomen omen, przeczytać na moim Wattpadzie, dalej komentować i dalej denerwować się przez to, co wydarzyło się pod sam koniec ;). Wszystko czytam, na część wiadomości odpowiadam. Za każde słowo dziękuję.

Aktualnie pisane opowiadanie: Umowa stoi – czyli nieco odświeżona wersja znajomości Illi, Parrana i tego trzeciego. Pierwsza część pojawi się jeszcze w tym tygodniu (piątek/sobota).

~***~

Odwiedź mnie też na:

fb black czerwony piachwattpad black czerwony piachtwitter black czerwony piach
~ bieżące info ~ część twórczości ~ nieco luźniej