Informacyjnie

Statystyka 2013/2014

Aż mam ochotę zaśpiewać! Po wielu trudnych i jeszcze trudniejszych chwilach przyszedł czas na podsumowanie minionego roku. Tak, dokładnie osiemnastego sierpnia powstał Czerwony Piach. Co działo się przez cały ten czas?

Na tę specjalną okazję przygotowałam krótką infografikę, która odpowie na to pytanie.

czp staty 13/14

To oczywiście tylko liczby. Działo się przecież o wiele więcej – ale fabuły, którą tak wspaniale rozwinęliście, nie sposób przytoczyć w kilku zdaniach. Wystarczy, że powiem, że kilkadziesiąt razy w ciągu tego roku miałam już wszystko wymyślone i gotowe do napisania – a wtedy zawsze pojawiał się komentarz, który burzył całe moje plany i zmieniał fabułę niesamowicie. I to były właśnie momenty, dla których za rok znów pojawi się zestawienie – bo na razie nie zamierzam stąd uciekać.

Inną zupełnie sprawą są chwile, w których chcę i powinnam myśleć o wszystkim poza pisaniem – tak jak ostatnio. Obiecywałam, że rozdziały będą, ale nie byłam w stanie usiąść i tworzyć. Nie zamierzam się z tego tlumaczyć: każdy, kto kiedyś za coś się brał, wie, że bywają takie momenty, gdy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć jakiejś blokady.

I choć chęci dalej nie miałam, udało mi się ostatnio napisać rozdział dziesiąty, który wysłałam już do betowania. Teraz czas, w ciągu którego pojawi się tutaj, nie zależy ode mnie, ale spodziewam się, że kilka dni to minimum. Bez znaczenia jest jednak, kiedy się to stanie – zawsze możecie być na bieżąco. Wystarczy wpisać się do Informowalni.

Pogadałam, pogadałam, ale już sobie idę. Pozostało mi tylko życzyć sobie i wam kolejnego owocnego roku. Dziękuję, że byliście – i proszę, bądźcie dalej!

~***~

Odwiedź mnie też na:

fb black czerwony piachwattpad black czerwony piachtwitter black czerwony piach
~ bieżące info ~ część twórczości ~ nieco luźniej