Informacyjnie

Statystyka 2015/2016

czerwony piach statystyka 2015/2016

Minął kolejny rok, przychodzę więc (prawie dokładnie miesiąc spóźniona, nie komentujmy tego) z roczną statystyką. Tym razem bez infografik, bo ani nie mam na nie czasu, ani humoru. Zresztą, bardziej niż statystyka, będzie to luźne podsumowanie.

Już na początku tamtego roku (tak, tak, tutejszy rok liczymy od 18 sierpnia) weszliśmy na wyższy poziom wtajemniczenia – Czerwony Piach zyskał swoją domenę i zaczął jakoś wyglądać (choć do czegoś pięknego jeszcze daleka droga). Wraz z wizerunkowymi zmianami przyszły także i te pisarskie – postanowiłam sobie, że będę publikować więcej, niż przez poprzednie dwa lata razem wzięte – i zdaje się, że się udało, choć może nie do końca w sposób, jakiego bym sobie życzyła.

Opublikowałam 26 postów, z czego zaledwie 5 miało zawartość literacką, za to aż 12 czystoporadnikową.

Najczęściej czytanym tegorocznym wpisem okazał się poradnik Jak zacząć opowiadanie / internetową książkę?, czyli pierwszy poradniesiąc, który pojawił się na stronie. Przeczytano go ponad 1,5 tysiąca razy, co na tle minionego roku wydaje się całkiem przyzwoitą liczbą.

Najlepiej klikanym zaś postem literackim było oczywiście Możesz to zdjąć? pisane na podstawie czytelniczego pomysłu, opublikowane na przełomie marca i kwietnia. Przypominam, że jest to prequel do starszej wersji Piachu, który jako jedyny tekst tamtego czasu pozostał w niezmienionym stanie.

Po wyszukiwaniach w Google widać wyraźnie, że coraz więcej osób trafia do mnie po porady dotyczące pisania. Nigdy nie zamierzałam zrobić z Piachu typowej poradni, ale cieszę się, że od czasu do czasu mogę komuś pomóc. Kilka osób wspomniało nawet moje poradniki w ostatniej ankiecie – tym bardziej kontenta jestem, że naprawdę wam się przydają. Chociaż trzeba przyznać, że w związku z ostatnimi tutejszymi zmianami, będę zmuszona nieco część z nich przeredagować, gdyż odnosiły się do dawnego Piachu.

Nie można oczywiście zapomnieć, jak wielkim tegorocznym sukcesem okazało się napisane pod wpływem nagłej potrzeby Przeczytaj to!, którego osobne podsumowanie przeczytacie tutaj. Idąc za ciosem chciałabym, by na samym Piachu pojawiało się więcej okołoliterackich treści – krótszych, ale częstszych. Skoro przy wspomnianej opowieści udało mi się pisać bez przerwy przez 21 tygodni co sobotnią noc, powinnam być w stanie robić to także i tutaj.

Jestem dobrej myśli – Umowa stoi się pisze, jest to odświeżona wersja starego Piachu, mam nadzieję, że ciekawsza i lepiej przyswajalna. Przewidzianych miałam na nią 20 części, ale już widzę, że ciężko będzie mi się w tym zmieścić.

Pełna jestem planów odnośnie tego, co będzie działo się dalej i mam nadzieję mocno podciągnąć wyniki kolejnej rocznej statystyki.

Tyle na dziś. Dziękuję za kolejny rok i przepraszam za zmiany, jeśli dla kogoś okazały się zbyt duże, by dalej tu wpadać. Musiałam – inaczej byłoby coraz rzadziej, coraz mniej i coraz bardziej ubogo. A tak – jestem pełna dobrych myśli.

Więcej konkretów o ostatnich zmianach znajdziecie tutaj, a nowe opowiadanie – oczywiście tu.

[Chciałabym jeszcze w tym miesiącu skrobnąć konkursowe podsumowanie roku i podsumowanie całości starego Piachu. Obydwa powinny pojawić się pomiędzy rozdziałami nowej opowieści.]

~***~

Odwiedź mnie też na:

fb black czerwony piachwattpad black czerwony piachtwitter black czerwony piach
~ bieżące info ~ część twórczości ~ nieco luźniej
 • Tyle zmian, tyle zmian! Czuję się nieco onieśmielona, zwłaszcza przez tę biel… Trochę mi smutno, że trzeba pożegnać się ze starym, dobrze znanym i lubianym Piachem, ale co tam, zmiany są ciekawe! Mam tylko jedno pytanie – czy poprawiane wpisy będę się pojawiać jako coś nowego, czy to będą zmiany wewnątrz istniejących wpisów? Czy w razie tych drugich będzie można skądś się dowiedzieć co i kiedy zostało zmienione?

  Pozdrawiam i zapewniam, że mnie zmiany nie odstraszyły! Tak trzymaj ;)

 • Jestem tu pierwszy raz więc nie do końca ogarniam, ale Idę się porozgladac o co chodzi;)
  Pozdrawiam;)

  • W takim razie witam serdecznie :).
   Jeśli masz ochotę coś poczytać, wystarczy wybrać „Zacznij czytać” z menu głównego, albo skoczyć do spisu treści: czerwonypiach.pl/spis-tresci/