Literacko

Umowa stoi – notatki czternaste

umowa stoi header czerwony piach
[Zacznij czytać tę opowieść od początku, albo znajdź inne historie.]

…odnaleziony.

~***~

– Czas mija, złodzieju – rzuciła zniecierpliwiona Illa, wciąż oczekując odpowiedzi.

– Słuchaj, sama chciałaś się uczyć tego fachu. Chciałaś pracować ze mną. Teraz masz okazję.

Przez głowę Illi przepłynęło wtedy sporo myśli. Rzecz jasna, jeszcze parę dni temu rzuciłaby się mu na szyję za tę propozycję, ale czas, jaki po wyjściu z jego domu spędziła samotnie, nieco ostudził jej zapał. Tak samo zresztą, jak spotkanie i rozmowa z Czarnym Férse. Nie do końca podobało jej się to, że tych dwóch mężczyzn łączyła jakaś wspólna, na pewno niezbyt szlachetna przeszłość.

Tym jednak, co w największym stopniu odwodziło ją od zgody na rzuconą przez Parrana propozycję współpracy przy szukaniu nilthei, było jej wspomnienie dotyczące tej tajemniczej substancji. Miała okazję obcować z nią tak niedawno – i tak niewiele z tego spotkania pamiętała.

– Nie chcę mieć nic wspólnego z prochami. Przykro mi, ale będziesz musiał poszukać kogoś innego – z tymi słowami odwróciła się i ruszyła dalej w swoją stronę, nie czekając na reakcję ze strony Parrana.

– Przemyśl to – rzucił jeszcze za jej plecami.

Ona jednak, choć z pewnością usłyszała te słowa, nic nie odpowiedziała, idąc na spotkanie kolejnych wąskich uliczek Drithenii. Zmierzchało już, ale ona, tak jak przez kilka poprzednich nocy, zamierzała szukać człowieka, który pomógł jej przetrwać ostatnie spotkanie z niltheą.

Wiedziała, że wreszcie go znajdzie, wiedziała, że on też będzie jej szukał, choćby mieli błądzić za sobą przez kolejne miesiące.

Nie zdziwiła się więc wcale, gdy godzinę później, wśród nieprzeniknionych ciemności doszedł ją przyjemny dla ucha głos wypowiadający jej imię.

– Denahr – odpowiedziała mu z ulgą. – Wreszcie.

 

~***~

NASTĘPNA NOTATKA ←

~***~

Odwiedź mnie też na:

fb black czerwony piachwattpad black czerwony piachtwitter black czerwony piach
~ bieżące info ~ część twórczości ~ nieco luźniej